Дома Фудбал Италија Сите го исмеваа, но тој предвиде апсолутно СЕ!

Сите го исмеваа, но тој предвиде апсолутно СЕ!

bonucci

Кога ова го изјави во текот на летото сите го исмеваа, но…

Поранешниот спортски директор на Рома кој сега работи во кинескиот Џангсу Санинг, Валтер Сабатини во разговор со навивачите во текот на летото даде свое мислење за трансферот на Леонардо Бонучи, а во тој момент сите го исмеваа.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Именот, тој тогаш изјави дека не знае кој поминал полошо во трансферот на Бонучи, Јувентус или Милан.

„Јувентус изгуби играч кој беше срце на одбраната, човек од кого започнуваа сите акции и тешко ќе го надополнат неговото отсуство. Од друга страна Милан доби фудбалер за кого мисли дека е лидер, но тука направија голема грешка“, изјави Сабатини.

Значи, Сабатини сакаше да каже дека Јувентус ќе биде послаб без Бонучи, а Милан очекуваше тој да биде нешто што не е.

И понатаму звучи чудно, но оваа изјава на Сабатини од оваа преспектива изгледа како предвидување на она што се случуваше нешто подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Раул пред заминување од Мадрид – два клуба веќе го контактирале!

Летово неколку легенди ќе го напуштат Реал Мадрид, а една од нив би можел да биде Раул Гон…