Дома Актуелно Синот на Бекам постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Синот на Бекам постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Дејвид Бекам своевремено беше еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во светот, а очигледно тој талент го наследи и неговиот син Ромео.

Бекам има тројца синови, но Ромео е единствениот кој се уште е во светот на фудбалот. Овој 19-годишник игра за резервната екипа на Интер Мајами. Ромео настапи на мечот против Орландо Сити и постигна фантастичен гол.

Синот на Бекам покажа дека и тој е мајстор за слободни затоа што погоди од скоро 25 метри одалеченост.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Омонија води против Манчестер Јунајтед 🎥

Можеби Манчестер Јунајтед има иницијатива и повеќе удари кон голот, но Омонија на домашен …