Дома Фото Симон Кјаер е најголемиот јунак на денот!

Симон Кјаер е најголемиот јунак на денот!

Фудбалскиот свет вечерва е во шок откако Кристијан Ериксен се сруши на теренот за време на натпреварот Данска – Финска.

Ериксен се сруши во финишот на првото полувреме и веднаш беше јасно дека нешто не е во ред. Еден од соиграчите му се доближи и виде дека изгубил свест па ја повика лекарската екипа.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најголем јунак на стадионот беше капитенот на данската репрезентација Симон Кјаер кој несебично реагираше.

После тоа и сопругата на Ериксен влезе на теренот со солзи на лицето, но не и дозволија да му се доближи на Ериксен и да гледа како лекарите се борат за неговиот живот, а Кјаер беше покрај неа и даваше поддршка додека ги чекаат новите вести.

За среќа Ериксен се разбуди и покажа дека е голем борец!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…