Дома Останати Кошарка Се сврши Дончиќ – му честиташе и Леброн!

Се сврши Дончиќ – му честиташе и Леброн!

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ се вери со својата долгогодишна девојка Анамарија, а убавите вести ги објави Дончиќ на социјалните мрежи.

Младиот словенечки кошаркар објави фотографија на која е на колена пред својата избраничка и голем број познати имиња му честитаа.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Еден од оние кои се огласија беше и Леброн Џејмс.

„Честитки брат“, напиша Леброн.

Интересно е што Дончиќ го избра токму вчерашниот датум 07.07, а на дресот го носи и бројот 77, па нема сомневање дека постои симболика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Oфицијално: Се враќа Рафаел Надал и тоа пред Австралија Опен!

Поранешниот најдобар светски тенисер, Рафаел Надал официјално објави дека се враќа на тере…