Дома Фудбал Сетиен чека, а Барселона порачала: Не ти должиме ништо!

Сетиен чека, а Барселона порачала: Не ти должиме ништо!

Кике Сетиен во август доби отказ во Барселона.

Искусниот стратег мораше да го напушти клубот после бламажата и поразот од Баерн во полуфиналето од Лигата на шампионите 8:2. Сетиен буквално беше избркан од клубот и правдата ја бараше на суд.

„Не, Барселона се уште не ме исплатила. Чекам“, кратко изјави Сетиен пред неколку дена.

Меѓутоа Барселоа нема намера да го исплаќа Сетиен. Тие сметаат дека Сетиен не си ги исполнил обврските околу резултатите и ветувањата кои ги дал и немаат намера да му ги дадат тие пари.

Очигледно дека овој случај ќе мора да заврши пред суд, па ќе видиме кој ќе излезе како победник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…