Дома Останати Сестрата на Роналдо тврдеше дека ковид-19 е измама се додека и таа не заврши во болница

Сестрата на Роналдо тврдеше дека ковид-19 е измама се додека и таа не заврши во болница

Сестрата на Кристијано Роналдо на потешкиот начин сфати дека Ковид-19 не е нешто со кое треба да се шегува или потценува.

Пред неколку Меси, Катија Авеиро излезе во јавноста и зборуваше дека Кови-19 е измама, неверувајќи во вирусот.

„ „Верувам дека денес илјадници луѓе кои веруваат во оваа пандемија после денешното тестирање ќе сфатат дека тоа е најголемата измама во историјата. Очигледно Кристиано Роналдо е тој кој мора на целиот свет да му ги отвори очите. Него Бог го испрати многу да направи. Многу повеќе од овој циркус, луѓе ве молам отворете ги очите“, гласеше нејзината порака.

Но, потоа и самата таа беше позтивна, дури завршила и во болница поради воспаление на градите. Сега кога е вирусот во прашање има поразлично мислење.

„Ова ќе биде последна објава. Немав намера да објавува, но вестите бзо се шират затоа сакам да ја споделам вистината. Го доби проклетиот вирус, но сега сум добро. Благодарна сум на сите за поддршката“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart во центарот на Скопје ја продолжи акцијата за помош на здравствените установи

Тетово, Битола, Штип, Скопје… Низата од донации во различни градови кои компанија Mo…