Дома Трансфер зона Серхио Ромеро се враќа во Серија А

Серхио Ромеро се враќа во Серија А

Aргентинецот Серхио Ромеро пронајде клуб каде што ќе ја продолжи кариерата.

Искусниот голман е слободен агент откако му заврши договорот со Манчестер Јунајтед  Како што стојат работите Ромеро кариерата ќе ја продолжи во редовите на Венеција.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Покрај Венеција интерес за Ромеро покажала и Специја, сепак голманот се решил за тимот Венеција.

Често пати во кариерата Ромеро во клубовите имаше статус на резерва, но се очекува во Венеција да биде прв избор. Италијанскиот фудбал не му е непознат затоа што во минатото бранеше за Сампдорија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…