Дома Останати Тенис Сензација на ОИ: Елиминарана Наоми Осака!

Сензација на ОИ: Елиминарана Наоми Осака!

Jaпонката Наоми Осака беше една од главните фаворитки за медал во Токио, но таа е елиминирана уште во третото коло од женскиот турнир.

Осака беше победената во два сета од Маркета Вондрушова од Чешка (6:1, 6:4).

Причината за поразот Осака може да ја бара во големиот број неизнудени грешки, ги направи дури 32.

Досега ова е едно од најголемите изненадувања на целата олимпијада и сигурно големо разочарување за домаќините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

АТП воведува ново правило

Необичното долги паузи во тоалетите или медицинските прекини во критичните моменти наскоро…