Дома Македонски спорт Мак баскет Селекторот Тодоров го објави списокот за првите натпревари во квалификациите за ЕП

Селекторот Тодоров го објави списокот за првите натпревари во квалификациите за ЕП

Репрезентацијата на Македонија на 20. и 23 февруари ќе ги одигра првите два натпревари од квалификациите за Европското првенство 2021 година.

Првиот натпревар го играме во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје со почеток од 20:15 часот на 20. Февруари, додека вториот е три дена подоцна на гости кај Русија.

Селекторот Александар Тодоров денес ги објави имињата на 15. кошаркари на кои ќе смета за овие два натпревари:

Војдан Стојановски (Гравелин-Данкерк-Франција)

Шејн Витингтон (Реал Бетис-Шпанија)

Стојан Ѓуроски (Евре-Франција)

Ненад Димитријевиќ (Хувентуд-Шпанија)

Андреј Јакимовски (РМ Баскет Торино–Италија)

Марко Миловановиќ (Јуви Кремона Баскет–Италија)

Андреј Магдевски (МЗТ Скопје Аеродром)

Андреј Маслинко (МЗТ Скопје Аеродром)

Бојан Крстевски (МЗТ Скопје Аеродром)

Дамјан Стојановски (МЗТ Скопје Аеродром)

Кристијан Николов (МЗТ Скопје Аеродром)

Љубомир Младеновски (Работнички-Скопје)

Виктор Ефремоски (Работнички-Скопје)

Филип Бакоч (Еуро Никел 2005–Кавадарци)

Марко Симоновски

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Горан Главчев потпиша за Академија ФМП

Горан Главчев предвреме го заврши престојот во таборот на Работнички и потпиша договор до …