Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Сеир на денот: Тотенхем му честиташе полуфинале на Ришарлисон

Сеир на денот: Тотенхем му честиташе полуфинале на Ришарлисон


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрватска се пласираше во полуфиналето откако денес го победи Бразил на пенали.

Во регуларниот дел денес беше 0:0, а во продолженијата 1:1. Хрватска ја продолжи серијата со победи после изведувања на пенали.

Сеирот на денот е на Тотенхем затоа што тие пред да заврши натпреварот го честитаа полуфиналето на Ришарлисон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот германск…