Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Светскиот шампион не смее да си дозволи кикс: Јужна Кореја – Германија, официјални состави!

Светскиот шампион не смее да си дозволи кикс: Јужна Кореја – Германија, официјални состави!

Денес од 16:00 часот се играат натпреварите од групата Ф на Мундијалот. Германија ќе се сретне со Јужна Кореја, додека Мексико оди на натпревар против Шведска.

Во оваа група ситуцијата е навистина интересна и во последното коло сите четири репрезентаци имаат своја шанса за 1/8 финале. Сепак, тешко е да се верувам дека Јужна Кореја може да слави против актуелниот светски шампион, но да не ги отпишиваме предвреме. Ова се составите а кои се одлучијата двајцата селектори.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


ЈУЖНА КОРЕЈА

ГЕРМАНИЈА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…