Дома Фудбал Останато Сари се враќа во Италија после само една сезона

Сари се враќа во Италија после само една сезона

0

Првата сезона на Сари во Челзи во моментов не иде по планот.

Иако „Сините“ се уште се во игра за пласман во Лигата на Шампионите, се би можело да заврши за што како единствен виновник без сомнение би бил Маурицио Сари. Без разлика дали е до него или пак не… Италијанските медиуми јавуваат дека Рома веќе стапила во контак со претставниците на Сари и во клубот се подготвени да ја сочуваат клупата на кое што во моментов седи Клаудио Раниери.

Челзи не би имал ништо против поранешниот стратег на Наполи да го напушти клубот, особено доколку на крајот од сезоната не успее да обезбеди пласман во елитното клупско натпреварување. Тој се споменува и како алтернатива за Алегри во Јувентус, но таа приказна стивна по неверојатниот резултат на Јувентус против Алтетико Мадрид.

Едно е сигурно, многумина тврдат – Сари се враќа во татковината.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…