Дома Луд Спорт Сари не може без цигари дури и на тренинг🎥

Сари не може без цигари дури и на тренинг🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Тренерот на Лацио, Маурицио Сари е познат по својата страст кон цигарите и не го крие тоа.

Тој во неколку наврати јавно призна дека му е тешко што за време на натпреварот не може да пуши цигари и едвај го чека полувремето.

Денес се појави видео како Сари го води тренингот на Лацио со цигара во уста.

Во Лацио забрането е пушењето цигари на тренинзите и натпреварите, па најверојатно тренерот ќе биде парично казнет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…