Дома Фудбал Англија Сака направи нешто што не му успеало на никој друг претходно во Лигата на шампионите

Сака направи нешто што не му успеало на никој друг претходно во Лигата на шампионите

Aрсенал со вчерашната победа од 6:0 против Ленс го потврди своето учество во Лигата на шампионите, а во овој натпревар се истакна и Букајо Сака.

Англискиот репрезентативец натпреварот го заврши со гол и асистенција за Габриел Жесус и со тоа стигна до подвиг каков што не направил никој друг претходно.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Имено, Сака успеа да постигне гол и да асистира на првите три натпревари на домашен терен во Лигата на шампионите и така е единствен со овој учинок. Претходно тоа го направи против Севиља и ПСВ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …