Дома Трансфер зона „Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Англискиот гигант Манчестер јунајтед во последните моменти од преодниот рок договори уште едно засилување, а тоа е Марсел Сабицер.

Сабицер доаѓа во Манчестер од Баерн Минхен на позајмица до крајот на сезоната, по што тренерот Ерик Тен Хаг ќе реши дали да го откупи.

Неговиот агент Роџер Витман кажа дека клубот од Манчестер добива квалитетен фудбалер.

„Тој е непријатна личност кога не игра. Не сака да губи, детето е yбиец. Така изгледаат фудбалери кои сакаат победи“, кажа Витман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …