Дома Останати Тенис Сабаленка за првпат се огласи по трагедијата: Колцов не и бил момче!

Сабаленка за првпат се огласи по трагедијата: Колцов не и бил момче!

Во спортските медиуми се уште една од главните теми е смртта на поранешниот хокеар Константин Колцов. Колцов во јавноста беше познат и како момче на тенисерката Арина Сабаленка, меѓутоа како што Белорусинката сега кажа тие се разделиле пред извесен период.

Сабаленка два дена по големата трагедија за првпат се огласи во јавноста и зборуваше на оваа тема.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Иако не бевме заедно, смртта на Константин за мене е незамислива трагедија. Ве молам да ја почитувате мојата приватност и приватноста на неговото семјство во овој тежок момент“, објави Сабаленка.

Засега не е познато кога се разделиле, а Колцов и беше пддршка на Австралија Опен во јануари каде што Сабаленка ја освои титулата. Во врска парот беше околу три години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …