Дома Фудбал Репрезентации Русија сака да ја напушти УЕФА и да се приклучи на Азија?

Русија сака да ја напушти УЕФА и да се приклучи на Азија?

Репрезентацијата на Русија според последните информации сериозно размислува да излезе од УЕФА.

До вакво размислување Русите дојдоа со санкциите кои им ги постави Европската куќа на фудбалот. Русија наводно би ја напуштила УЕФА и би стана членка на Азиската фудбалска федерација.

На ова прашање би требало да се разговара во четврток по конгресот на ФИФА каде што на дневен ред ќе биде ситуацијата на Русија.

Наводно, главниот спортски инсајдер, Нобел Арутамајан најавил дека Русија ќе ја напушти Европската куќа. Останува да видиме каков ќе биде исходот, се би требало да биде познато до крајот на оваа недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…