Дома Трансфер зона Ројс се поблиску до Манчестер Јунајтед?

Ројс се поблиску до Манчестер Јунајтед?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Германскиот фудбалер Марко Ројс би можел наскоро да замине од Борусија Дортмунд, а како негова следна дестинација се споменува Манчестер јунајтед.

Новинарот Фалк објави дека Ројс имал состанок со Ерик Тен Хаг и договорил соработка со „ѓаволите“, која ќе биде потврдена следното лето.

Ројс за шест месеци ќе стане слободен фудбалер, а засега не е познато каква плата ќе добие Германецот од премиерлигашот.

Борусија Дортмунд сака да го продаде уште сега бидејќи ова е последна шанса да заработат пари од негов трансфер, меѓутоа останува да видиме дали „ѓаволите“ се подготвени на таков потег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…