Дома Фудбал Останато Роналдо ќе биде капитен во натпреварот против ПСЖ

Роналдо ќе биде капитен во натпреварот против ПСЖ


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Вчера и дефинитивно беше потврдено дека Роналдо ќе биде дел од „Ол Стар“ тимот на Ал Наср и Ал Хилал во пријателскиот натпревар против Пари Сен Жермен.

Тоа значеше и дека ќе гледаме нова битка помеѓу Роналдо и Меси, овој пат поинаква и нивните досегашни во Европа.

Натпреварот ПСЖ ќе го одигра на турнејата на францускиот шампион во Катар и Саудиска Арабија.

Во овој натпревар Роналдо ќе биде и капитен на својот тим. Роналдо се уште не настапил за Ал Наср и тоа ќе се случи на 22. јануари против Ал Итифак на Дарко Велковски.

Интересот на битката на Роналдо и Меси е огромен, меѓутоа неверојатно звучи податокот дека еден специјален билет достигнал цена и од 2.6 милиони долари (тука)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…