Дома Фудбал Останато Роналдо уште еднаш им се извини на саудијците: Тука тоа никогаш нема да ми се повтори

Роналдо уште еднаш им се извини на саудијците: Тука тоа никогаш нема да ми се повтори

Кристијано Роналдо беше суспендиран поради потегот со кој одговори на навивачите кои го провоцираа скандирајќи го името на Лионел Меси.

Роналдо одговори на гестот со фаќање за меѓуножјето, а на конференцијата за медиумите Португалецот уште еднаш испрати извинувајќи објаснувајќи дека таквите работи во европскиот фудбал се нормални.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Секогаш ќе ја почитувам културата на другата земја, секогаш и досега сум ги почитувал. Како што кажав таквиот гест никогаш нема да ми се повтори во оваа земја, но во Европа тоа е сосема нормално и често се случува. Понекогаш страста на теренот и желбата за победа е причина за реакции во кои не размислуваме многу“, изјави Роналдо.

Португалецот во Ал Наср е од 2022 година. На 50 натпревари постигна 42 гола и подели 13 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дерби на денот: Дали ПСЖ го кажал последниот збор?

Денес продолжуваат натпреварите во Лигата на шампиони, а дербито се игра помеѓу Барселона …