Дома Фудбал Репрезентации Роналдо со еден гол ќе испише историја на Европското првенство

Роналдо со еден гол ќе испише историја на Европското првенство

Кристиано Роналдо во својата богата кариера сруши многу рекорди, претежно на клупски план, а сега пред почетокот на Европското првенство има шанса да испише нова историја, овој пат во дресот на португалската репрезентација.

На Роналдо му е потребен еден гол за да се одлепи на првото место на вечната листа на стрелци на Европското првенство. Роналдо заедно со легендарниот Мишел Платини имаат по девет гола, што значи дека со еден гол Роналдо ќе избие на врвот.

Сепак, сериозна закана за Португалецот е Антоан Гризман. Напаѓачот на Барселона е на само четири гола на четвртата позиција со шест постигнати гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…