Дома Фудбал Останато Роналдо пред 15 години беше во реклама на „Кока-кола“ 🎥

Роналдо пред 15 години беше во реклама на „Кока-кола“ 🎥

Ситуацијата кога Роналдо тргна две шишиња кока-кола пред него на прес-конференција и порача на сите да пијат вода, стана една од темите на денот, не само во спортскиот свет.

Еден од најголемите фудбалери на сите времиња против еден од најголемите брендови исто така на сите времиња, па овој „судир“ привлече внимание. Поради овој потег на Роналдо и акциите на Кока-кола паднаа за четири милијарди долари.

Меѓутоа дел од медиумите потсетија Роналдо пред 15 години се појави во реклама на оваа компанија.,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …