Дома Фудбал Италија Роналдо постави рекорд кој тешко ќе биде срушен

Роналдо постави рекорд кој тешко ќе биде срушен

Јувентус вчера ја продолжи борбата за групната фаза од Лигата на шампионите со победата против Сасуоло од 1:3, а гол за „старата дама“ постигна и Роналдо.

Тој гол за Роналдо беше 100. во дресот на Јувентус и со овој јубилеј Португалецот стигна до рекорд кој тешко ќе биде срушен во иднина. Имено, Роналдо стана првиот играч со 100 и повеќе клупски голови во три различни држави.

Претходно тоа го направи во Шпанија во дресот на Реал Мадрид и во Англија како играч на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…