Дома Фото Роналдо постави нов рекорд – овојпат на Инстаграм

Роналдо постави нов рекорд – овојпат на Инстаграм

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо стана првиот човек со 250 милиони следбеници на Инстаграм.

КР7 е огромна светска ѕвезда. Популарноста е голема, а од денеска е прв човек со бројка од 250 милиони следбеници.

Кристијано, нормално, својата популарност ја добро наплатува, па неодамна помина заработка од милијарда долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…