Дома Фудбал Репрезентации Роналдо објасни зошто постигнувал помалку голови со глава, а Нејмар му се изнасмеа (ВИДЕО)

Роналдо објасни зошто постигнувал помалку голови со глава, а Нејмар му се изнасмеа (ВИДЕО)

0

Добро знаеме каков фудбалер беше „стариот“ Роналдо многумина ќа кажат дека ќе беше и подобар ако ги избегнеше повредите, пред се проблемите со коленото.

Сега во едно интервју за „Отро“ во кое беше заедно со Нејмар Роналдо откри зошто според него не постигнувал многу голови со глава. На неговото објаснување Нејмар му се изнасема.

„Многу тренирав за играњето со глава. На еден од тие тренинзи за удари со глава си ја пукнав аркадата по што ми беа ставени десет конци. Од тој момент просекот на постигнати голови со глава ми се намали. Морав да се задоволам со она што го правев со нозете“, изјави Роналдо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …