Дома Фудбал Останато Роналдо му одговори на Меси, ПСЖ остана и со играч помалку! 🎥

Роналдо му одговори на Меси, ПСЖ остана и со играч помалку! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Центарот на спортската и фудбалската јавнсот денес е дуелот помеѓу Меси и Роналдо во Доха, а тој првиот дел од овој натпреварот на ПСЖ и комбинираниот тим на Ал Наср и Ал Хилал поминува во знакот на Аргентинецот и Португалецот.

Меси постигна гол по само три минути игра по одличната асистенција од Нејмар (ТУКА), сепак Саудијците возвратија преку Роналдо.

По нешто повќее од половина час над Роналдо беше направен пенал и секако Португалецот ја презема одговорноста и го совлада Кејлор Навас. Само пет минути подоцна ПСЖ остана со играч помалку поради црвениот картон на Хуан Бернат.

НАЈАВАТА ЗА БИТКАТА НА МЕСИ И РОНАЛДО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…