Дома Трансфер зона Роналдо летово добил „корпа“ од Атлетико?

Роналдо летово добил „корпа“ од Атлетико?

Интересна вест утрово објавија шпанските медиуми, Атлетико Мадрид одбил да го доведе Роналдо.

Како што се пишува агентот на Роналдо, Жорге Мендеш пред Роналдо да замине од Јувентус го понудил на неколку клубови, еден од нив бил Атлетико Мадрид.

Шпанската радио станица „Кадена Сер“ објави дека Атлетико имал можност да го доведе Роналдо, меѓутоа главниот виновник за што понудата била одбиена, наводно бил Диего Симеоне.

Симеоне сметал дека Роналдо може да ја наруши тимската игра и хемијата во Атлетико, па не се решил да го доведе.

На крајот како што е познато Роналдо се врати во Јунајтед, а Атлетико врати Гризман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …