Дома Фудбал Англија Роналдо даде предвидување за разврската во Премиер лигата 🎥

Роналдо даде предвидување за разврската во Премиер лигата 🎥

Кристиано Роналдо беше дел од големиот бокс спектакл во Ријад и во живо ја следеше борбата меѓу Усик и Фјури.

Роналдо во разговор со Френк Ворен ја кометираше разврската во Премиерлигата  и даде своја прогноза за титулата.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Арсеал повторно нема да ја освојат лигата, Ох Боже“, му рече Роналдо на Ворен.

Манчестер Сити влегува како фаворит за титулата со два бода предност пред Арсенал. „Граѓаните“ играат проив Вест Хем, додека „топџиите“  ќе го пречекаат Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …