Дома Фудбал Репрезентации Роналдо го предводи моќниот состав на Португалија во Катар

Роналдо го предводи моќниот состав на Португалија во Катар

И селекцијата на Португалија го објави списокот со 26 повикани играчи за Мундијалот во Катар.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Светското првенство е се поблиску, па сега е период во кој репрезентациите ги објавуваат своите состави. На ред дојде и составот на Португалија.

На списокот на Португалија нема поголемо изненадувања, во главно тука се тие што се очекуваше иако има ѕвезди кои не се во составот. Напаѓачот на Ливерпул Диого Жота сигурно ќе беше во составот но отпадна поради повреда.

Тука секако е Кристијано Роналдо за кого ова ќе биде петто светско првенство. Жоао Феликс можеби не е во најдобрата форма, но сепак и за него имаше место. Дефинитивно и Португалија е една од селекциите кои може да оди до самиот крај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …