Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Родриго на симпатичен начин се обиде да ја „украде“ магијата на Роналдо🎥

Родриго на симпатичен начин се обиде да ја „украде“ магијата на Роналдо🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бразил игра одлично на Мундијалот и со две стартни победи веќе се пласира во осминафиналето.

Легендарниот Роналдо, кој е стручен телевизиски аналитичар на овој Мундијал, имаше интервју со Родриго после мечот со Швајцарија.

Ѕвездата на Реал беше импресиониран што има можност да разговара со легендата и не го криеше тоа.

Откако се поздрави и се ракуваше со Роналдо, тој се наведна, ги допре неговите нозе, па се допре себе си, алудирајќи дека сака да ја прими неговата фудбалска магија.

„Голема чест е да разговарам со тебе. Ова е сензационално“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…