Дома Фудбал Ривалдо за трансферот на Брајтвајт: Не разбирам зошто Барселона го купи

Ривалдо за трансферот на Брајтвајт: Не разбирам зошто Барселона го купи

Поранешниот играч на Барселона Ривалдо не е среќен што го има Мартин Брајтвајт на Ноу Камп.

Данскиот напаѓач дојде за 18 милиони евра од Леганес по истекот на рокот за преоден рок, но поради сериозни повреди на Осман Дембеле и Луис Суарез, шпанската фудбалска федерација им дозволи на Каталонците да купуваат.

Пристигнувањето на Данецот не му се допадна на Ривалдо кој отворено ја критикуваше управата.

“Искрено, јас не го разбирам овој трансфер ниту го одобрувам од повеќе причини. Прво, затоа што е направен надвор од крајниот рок, и второ, затоа што Барселона можеше да донесе некој млад напаѓач од Ла Масија. Не гледам причина да го доведам овој играч, мислам дека не и треба Барселона “, рече Ривалдо.

Прашањето е како ваквата изјава ќе влијае на напаѓачот кој е под голем притисок откако пристигна од Леганес минатиот рок во најголемиот клуб на светот кој остана без вистински напаѓач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…