Дома Видео Ретко видена сцена на Австралија Опен: Судијата на столче бркаше навивач 🎥

Ретко видена сцена на Австралија Опен: Судијата на столче бркаше навивач 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Необична сцена беше забележана на Австралија Опен во натпреварот помеѓу Лун Жа и Ребека Марина.

Имено, на овој меч главниот судија стана од столчето и почна да брка навивач.

Причина за ваквата реакција на судијата е што навивачот го украде пешкирот на тенисерката, па тој се обиде да стигне до него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…