Дома Топ вести Реал ја користи ситуацијата во Сити: Спреми богата понуда за Стерлинг

Реал ја користи ситуацијата во Сити: Спреми богата понуда за Стерлинг

Реал Мадрид сака да ја искористи ситуацијата во Манчестер Сити и да им ја „украде“ една од најголемите ѕвезди во тимот.

„Граѓаните“ добија суспензија од страна на УЕФА за двегодишна суспензија во Лигата на шампиони, па медиумите тврдат дека тоа ќе доведе до заминување на некои ѕвезди од тимот.

Реал Мадрид сака да ја искористи таквата ситуација и спремил неверојатна понуда за Рахим Стерлинг од 200 милиони евра.

Англичанецот има договор со Манчестер Сити до 2023 година, а медиумите шпекулираат дека „граѓаните“ сакаат да му понудат нов договор со кој би станал еден од најплатените играчи на светот.

Меѓутоа, поради новонастанатата ситуација Стерлинг е спремен да го одбие новиот договор и да ја промени средината.

„Кралевите“ веќе подолго време се заинтересирани за Англичанецот и уште минатото лето се обиделе да го донесат во Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кој беше Радомир Антиќ? Човекот Мистер и легенда во три клуба и три различни земји!

Фудбалскиот свет видел многу трофејни, харизматични, стимпатични и антипатични тренери, но…