Дома Топ вести Реал ја доби битката за еден од најбараните стопери

Реал ја доби битката за еден од најбараните стопери

Реал Мадрид е многу блиску до потписот на централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишува „Марка“.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажува и ПСЖ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Јоро е младински репрезентативец на Франција, а и покрај неговата возраст веќе има речиси 40 натпревари и два гола во Лига 1.

Лил е весен дека нема да може да го задржи 18-годишниот дефанзивец и е спремен да го продаде на лето.

За Јоро е заинтересиран и ПСЖ, но тој повеќе преферира трансфер на „Сантијаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ал Келаифи пресреќен: Вакво нешто не сум видел во ПСЖ во последните 13 години!

Во таборот на ПСЖ владее вистинска еуфорија поради победата на овој во вчерашниот реванш о…