Дома Фудбал Реал Мадрид ја закажа презентацијата на Мбапе

Реал Мадрид ја закажа презентацијата на Мбапе

Реал Мадрид во вторник на 16 јули официјално ќе ја претстави својата нова ѕвезда Килијан Мбапе на „Сантијаго Бернабеу“, соопшти денеска мадридскиот клуб.

„Пред тоа, претседателот Флорентино Перез ќе биде домаќин на Мбапе, кој и формално ќе потпише петгодишен договор. На крајот од презентацијата Мбапе ќе одговара на прашања на новинарите“, се вели во соопштението.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Мбапе ова лето се пресели во Реал по шестгодишен престој во ПСЖ како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…