Дома Фудбал Реал Мадрид уште еднаш ја покажа својата големина!

Реал Мадрид уште еднаш ја покажа својата големина!

Шпанскиот гигант Реал Мадрид уште еднаш ја покажа својата големина и активно се вклучи во борбата со коронавирусот во шпанската престолнина.

Мадрид е меѓу најзагрозените региони во Шпанија, а тамошните власти открија дека Реал Мадрид дава свој допринос во борбата со пандемијата.

„Благодарност до Реал Мадрид за многу важната помош во борбата со коронавирусот и во спасувањето на човечки животи. Претседателот Флорентино Перез достави голема донација на санитарни материјали“, открија од општината без да прецизираат за колкава финансиска помош станува збор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…