Дома Фудбал Реал Мадрид спреми нов договор за Крос

Реал Мадрид спреми нов договор за Крос

Шпанскиот гигант Реал Мадрид сака да ја продолжи соработката со германскиот фудбалер Тони Крос.

Крос има договор до 30 јуни 2024 година, но Германецот се уште не донел одлука дали да остане во Реал уште една година.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Германецот во „кралскиот клуб“ игра веќе една деценија, односно од 2014 година и изгради легендарен статус во клубот.

Крос не сака да биде во втор план, па поради тоа не е сигурен дали сака да остане, но Реал ќе се обиде да го убеда да потпише едногодишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…