Дома Трансфер зона Реал Мадрид и Крос донеле конечна одлука!

Реал Мадрид и Крос донеле конечна одлука!

Како што стојат работите, Тони Крос ќе игра за Реал Мадрид и во следната сезона.

Познатиот италијански новинар Фабрицио Романо објави дека Германецот договорил се со Реал и дека за потписот на нов едногодишен договор остануваат само формалности.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Крос пред десет години од Баерн пристигна во Реал Мадрид со кој освои четири титули во ЛШ, додека три пати беше шампион на Шпанија.

Со Лука Модриќ со години го формираше веројатно најдобриот светски тандем играчи од средниот ред, а оваа сезона покажа дека може да се носи со новите надежи како Белингем, Камавинга, Чуамени и Валверде.

Реал се уште не може без него и затоа овој потег е повеќе од очекуван.

Исто така Крос пред Европското првенство во летото косе следи се врати во германската репрезентација од која се повлече пред три години и беше еден од најдобрите поединци во победите против Франција и Холандија во кои Германија запиша две победи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …