Дома Фудбал Лига на шампиони Реал Мадрид го елиминираше Ливерпул, но покажа големина и со потегот по натпреварот 🎥

Реал Мадрид го елиминираше Ливерпул, но покажа големина и со потегот по натпреварот 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Реал Мадрид вчера го елиминираше Ливерпул од Лигата на шампипните и обезбеди четвртфинале, а воодушеви и со потегот по завршувањето на средбата.

Имено, по вчерашниот натпревар на „Сантијаго Бернабеу“ во чест на „црвените“ на „Бернабеу“ ечеше химната на гостите „YOU `II never walk alone“. Навистина гест кој заслужува пофалби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Геа ја одби понудата на Манчестер Јунајтед

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Голманот на…