Дома Трансфер зона Реал избра нов голман: Кепа пред враќање во Шпанија

Реал избра нов голман: Кепа пред враќање во Шпанија

Според последните информации Кепа Аризабалага е пред позајмица во редовите на Баерн Минхен.

Реал Мадрид тргна во потрага по нов голман откако се повреди Тибо Куртоа кој ќе паузира седум-осум месеци. Се шпекулираше со неколку имиеа, во прв план се истакнаа Давид Де Геа и Јасмин Боно, но како што изгледа изборот паднал на Кепа.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шпанскиот голман се поврзуваше и со Баерн Минхен, но кога пристигнала понудата од Реал Мадрид се одлучил да се врати во Шпанија.

Кепа во минатото го бранеше голот на Атлетик Билбао од каде што си замина за сума од 80 милиони евра. Според најавите двете страни се многу блиску до договор и наскоро може да очекуваме официјална потврда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…