Дома Трансфер зона Реал го сака голманот на Динамо Загреб

Реал го сака голманот на Динамо Загреб


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Хрватскиот голман Доминик Ливаковиќ блескаше на Светското првенство во Катар и за очекување е ова лето да направи трансфер.

Последните информации говорат дека интерес за него покажува Реал Мадрид, кој бара резервен голман за Куртоа.

Голманот на хрватската репрезентација има клаузула во договорот според која може да си замине доколку дојде соодветна понуда, а таа е во висина од 10 милиони евра.

Оваа сума воопшто нема да биде проблем за Реал, клучна фигура во целата приказна е Лука Модриќ. Тој е во блиски односи со Ливаковиќ и го препорачал на челниците на Реал.

Интерес за Хрватот постои и од клубови од Премиер лигата, но Реал е спремен да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ферхан Хасани има нов клуб

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Ферхан Хасани од де…