Дома Видео Реакцијата на соиграчите кога го здогледаа стапалото на Левандовски по „Ел Класико“ 🎥

Реакцијата на соиграчите кога го здогледаа стапалото на Левандовски по „Ел Класико“ 🎥

Викендов се одигра големото „Ел Класико“ помеѓу Барселона и Реал Мадрид, а и два дена подоцна не стивнуваа реакциите.

Дуелите помеѓу двата најголеми шпански гиганти секогаш носат жар и голема борба, па така беше и овојпат.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Така еден од најдобрите напаѓачи во овој момент, Роберт Левандовски натпреварот го заврши со со крваво стапало. Можеше да се забележи и реакцијата на дел од неговите соиграчи кога здогледаа со какво стапало напаѓачот го заврши натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …