Дома Фудбал Англија Рашфорд ќе биде најплатениот играч на Манчестер Јунајтед

Рашфорд ќе биде најплатениот играч на Манчестер Јунајтед


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Mаркус Рашфорд во овој момент е фудбалерот со најдобра форма во Манчестер Јунајтед, а според најавите од Островот наскоро ќе стане и најплатениот играч на „Олд Трафорд“.

Информациите на британските медиуми се дека Манчестер Јунајтед е во завршни преговори со напаѓачот кој би требало да стави потпис на нов петгодишен договор вреден 300.000 фунти неделно.

Платата на Рашфорд во овој момент изнесува 200.000 фунти неделно, а најплатен е Де Геа со 375.000 фунти.

Меѓутоа новата понуда на Де Геа е договор со 290.000 неделна плата и не се знае дали Шпанецот ќе ја прифати понудата. Како и да е со ова е јасно дека Рашфорд многу веројатно ќе биде најплатениот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…