Дома Фудбал Лига на шампиони Рашфорд го шокира ПСЖ, Барса броеше до пет?

Рашфорд го шокира ПСЖ, Барса броеше до пет?

Манчестер Јунајтедзабележа голема победа во дербито против ПСЖ, Барса рутински, Лацио се врати со голема победа.

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се играше во Париз, каде ПСЖ и Манчестер Јунајтед одиграа возбудлив натпревар.

ПСЖ подобро го отвори натпреварот, но Јунјатед прв дојде до водство во 21-та минута откако Бруно Фернандеш беше прецизен од белата точка.

ПСЖ тргна фуриозно во второто полувреме и од самиот старт почна да создава шанси, а до израмнување стигна во 56-та минута. После еден корнер Марсијал беше највисок во скокот и ефективно го совлада сопствениот голман.

Потоа „светците“ беа подобар противник и создадоа многу шанси,но Рашфорд ги казни „светците“ за промашувањата во 86-та минута и му донесе победа на Јунајтед.

Челзи и Севиља одиграа без голови на „Стенфорд Бриџ“, а во истата група Рен и Краснодар ги поделија бодовите (1:1).

Лацио после 13 години се врати во Лигата на шампиони и запиша голема победа од 3:1 над Борусија Дортмунд.

Барселона немаше проблеми против Ференцварош и постигна пет гола, а гостите успеаа да постигнат еден почесен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Челзи фаворит за потписот на Алаба

Во Челзи веќе ја планираат селекцијата за следната сезона и веруваат дека ќе успеат да го …