Дома Фудбал Останато Рафаел Бенитез му станува ривал на Стивен Џерард?

Рафаел Бенитез му станува ривал на Стивен Џерард?

Според она што се пишува во медиумите Рафаел Бенитез ќе го превземе Селтик по отказот кој го доби Нил Ленон.

60 годишниот стратег е без ангажман откако си замина од Далијан од Кина.

Во Европа последен клуб кој го водеше Бенитез беше Њукасл, а во минатото работеше во Ливерпул, Валенсија, Интер, Наполи, Реал…

Ако се остварат најавите и седне на клупата на Селтик Бенитез ќе биде голем ривал на Стивен Џерард кој со многу успех го води Ренџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…