Дома Фудбал Англија Раул Хименез сакаше да нафрли со „рабона“ па се посрамоти 🎥

Раул Хименез сакаше да нафрли со „рабона“ па се посрамоти 🎥

Вулверхемптон денес беше поразен од Брентфорд на домашен терен со 0:2, а во овој натпревар во интересна ситуација се најде напаѓачот на „волците“, Раул Хименез.

Хименез сакаше да нафрли со „рабона“, но тоа го направи очајно и се посрамоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Влатко Андоновски: Не знам дали во Македонија воопшто имаше женски фудбал кога заминав за САД

Влатко Андоновски веќе подолго време работи како селектор на женската фудбалска репрезента…