Дома Фудбал Италија Ранокија се откажа од 4 милиони евра и замина во пензија

Ранокија се откажа од 4 милиони евра и замина во пензија

Италијанскиот фудбалер, Андреа Ранокија објави дека се повлекува од активното играње фудбал.

Искусниот стопер ова лето го напушти Интер и потпиша за Монца, одигра само два натпревари, а потоа доживеа тешка повреда која би го извадила од терените до март.

Поради тоа 34-годишниот Ранокија одличи да го раскине договорот со Монца и му прости на клубот 4 милиони евра, колку што требаше да добие до крајот на договорот.

„Со својот гест покажа дека е вистински господин и одлична личност“, изјави претседателот на Монца, Адриано Галиани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…