Дома Трансфер зона Рангник добива 100 милиони за зимски трансфери

Рангник добива 100 милиони за зимски трансфери

Манчестер Јунајтед денес и официјално ќе го претстави Ралф Рангник за нов менаџер до крајот на сезоната.

Рангник ќе ги води „црвените ѓаволи“ до крајот на сезоната, а потоа ќе остане во клубот како консултант за трансфери.

Германецот ќе сака да го освежи тимот во зимскиот преоден рок, а за таа цел клубот од „Олд Трафорд“ му обезбеди буџет од 100 милиони фунти.

Главни трансфер цели на Рангник во зимскиот преоден рок ќе бидат Кристофер Нкунку и Амаду Ајдара од Лајпциг. Притоа, новиот менаџер ќе им ја отвори излезната врата на некои фудбалери кои не добиваат голема минутажа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Завршен е трансфер на Ериксен во Премиер лигата!

Кристијан Ериксен повторно ќе играм фудбал и тоа во Премиер лигата. Најголемите островски …