Дома Актуелно Рамос се отвори: Се решив да и испратам порака откако ја сонував три ноќи по ред

Рамос се отвори: Се решив да и испратам порака откако ја сонував три ноќи по ред

Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос неодамна се венчаше со долгогодишната партнерка, Пилар Рубио.

На спектакуларната венчаква 33 годишниот фудбалер и 41 годишната новинарка го кажаа судбоносното „да“, а Рамос за шпанската телевизија ја отвори душата и раскажа како се започнало.

Уште во 2008 година кога Рамос играл за Севиља ја сонувал Пилар три ноќи во низа и поради тоа одлучил да ја побара.

„Ја сонував во текот на одморот, потоа и наредната ноќ, па ноќта после тоа. Ја гледав како недоприлива, но немав што да изгубам. Најлошото што можеше да се случи е да не одговори на мојата порака. И испратив порака, а таа одговори“.

„Одговори на пораката и започнавме разговор. Потоа се запознавме и така започна нашата љубовна приказна. Се започна како порака на „Ватс Ал“ на која не очекував одговор, а сега сме заедно и делиме среќа и тага“, откри капитенот на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Ибрхимовиќ се договори!

Златан Ибрахимовиќ постигна договор со раководството на Милан и барем уште една сезона ќе …