Дома Фудбал Италија Раководството на Интер на кризна средба со Инзаги

Раководството на Интер на кризна средба со Инзаги

Директорите на Интер ќе имаат кризна средба со тренерот Симоне Инзаги утре, пренесуваат италијанските медиуми.

Тимот претрпе непријатен пораз од Болоња, а после мечот директорите на Интер не се појавија пред медиумите.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Единствено тренерот Инзаги и Лаутрао Мартинез беа единствени кои дадоа изјава и јавно го кажаа разочарувањето.

Раководството сака да проведе разговори со тренерот за што побрзо надминување на негативните резултати. Интер загуби бодови со Монца, Емполи, Сампдорија и Болоња, па тоа ги загриѓува директорите.

Од витално значење за клубот е пласман во Топ 4 на крајот на сезоната, како и пласман во четвртфиналето од ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…